aldatan sevgiliye geri dönmek

aldatan sevgiliye geri dönmek

aldatan sevgiliye geri dönmek

aldatan sevgiliye geri dönmek

aldatan sevgiliye geri dönmek
aldatan sevgiliye geri dönmek

gerisi yalan dolan , aşk her şeyi affeder mi? vs vs hepsi birer şarkı sözü.

seviyorsan seviyorsundur bu böyle biline. genel olarak insanlar şunu anlayamıyorlar. sevdikleri kişiler veya sevdiklerini düşündükleri kişiler ya beğeni düzeyinde ya da dürtüler ön planda bir ilişki ile devam eden ilişkiler.

yani gerçekten karşısındaki kişiyi bir özelliğine veya bir tarafına bakıp sevdiğini söylüyor insanlar. tensel bir çekim olduğu kesin ama bu durum sürdürülemez bir durum. bugün gerçek anlamda çok seksi ama beraber bir dakika bile geçirmek istemeyeceğiniz bir ton çöp var ortada.
hal böyleyken karşıdaki kişi de aldatıyorsa gelsin bakalım kaymaklı ekmek kadayıfı.

ikinci durum ise; eşler arasında her şeyin dengeli olup olmadığı. eğer dengeli bir ilişkiniz varsa sevip seviliyorsanız, birbirinizi anlıyorsanız ne ala. diğer her durumda kişiler kendi eksiklerini baskı, fazla ilgi, kontrol kıskançlık gibi davranışlarla örtmeye , perdelemeye veya güçlü hale gelmeye çalışıyorlar.

sonrası mı?
hüsran!
sonra beni neden aldattı, yok ben saçımı sallasam gibi durumlara giriyoruz girdik. şöyle geriye dönüp bakınca erkeğin aldatmaması gibi bir seçenek bırakmamışız.

şahsım adıma bir karar verdim. ben prenses değilim ve karşımdaki de prens değil. makul şartlarda uyumlu olabileceğim. anlaşabileceğim sadece mutluluk odaklı bir ilişki istediğime karar verdim.

sonuç mu?
seviyorum seviliyorum.
evde tek başınıza denemeyin zor oluyor.

çok yaralayıcı bir durumdur. genellikle ilk aşk mağdurları tarafından gerçekleştirilir. dönülse de ilişki yürümez ya da ancak bir süre yürür. fakat bunu "o olmazsa yaşayamam", "başka birini sevemem" şokunda olan aşığa anlatmak güçtür. öyle olmadığını zamanla, yaşayarak öğrenecektir.
aldatılma konusuna gelince, kesinlikle bir sebebi ya da hakkaniyeti olmayan eylemdir. kabul edilemezdir.

hayat kimseyi istemediği olaylarla yüzleştirmeyeceğim diye malesef söz vermiyor. gönül ister ki herkes tek eşli ve mutlu olsun ama hayat malesef sinavlardan ibaret.
hepimiz bir şekilde ilişki yaşadık, evlendik, boşandık hatta aldattık veya aldatıldik.
tek bildiğim her ilişki dinamiği farklı ve bu fark yüzünden işte çok kesin cevaplar vermek ne yazık ki çok zor.
şahsım adına bir sevgilim varsa bir başka erkeğin zihnimde olması veya tenime değmesi ihtimali mide bulandırıcı geliyor cunku tek focusum sevdiğim adam oluyor.
lakin hayat benden bağımsız akan bir nehir ve ben karşımdaki adam için "yooo asla beni aldatmaz" diyemiyorum cunku ogrendim ki insan beşer ve şaşar.
en guzeli bu tip bir ihtimali akla getirmeden yaşamak.
çünkü o gün gelir ise ve o gün gelir de ben böyle yaparim şöyle yaparım diyen bir çok insan görmüş de biri olarak, bazı konularda hiç bir zaman hazır olamayacağımizi biliyorum.

bir çok nedenden dolayı geri dönülebilir, en geçerli neden aşktır. aldatan bağışlanabilir, yeter ki ısrarla inkar etmek yerine kendini doğru açıklayabilsin ve gerçekten o ilişkiyi kurtarmak istiyor olsun. çoğu insan günübirlik aldatmaları kolayca affeder, bence aldatılmanın en adice şekli budur ve kesinlikle bağışlanmamalı. fakat bazen bir ilişkide biri yorulabilir, bir şeyler yolunda gitmez, tıkandığı bir dönem olur, böyle bir zamanda ilgisini çeken biriyle karşılaştığında haliyle çok sağlam bir duruş sergileyemeyebilir. bir bocalama anı yaşar. uzun soluklu bir aldatma hikayesini kast etmiyorum elbette. yani durup düşündüğünüzde paylaştığınız, birlikteyken hissettikleriniz genel olarak " çok kıymetli " ise kesinlikle bir şans daha verilebilir ilişkiye.

ilkinden bir şey anlamadım gel ikinciye aldat demek.

tekrar aldatilmaya hazir olmalidir. bu durum.gerceklestiginde sakin aldatani suçlama, bunu hakeden sensin. asla ikinci şans vermeyecektin.

sevgiye aşırı muhtaç insanların aldatıldıktan sonra kendilerini sevecek ve değer verecek kimse bulamamaları üzerine "aldattı ama en azından bana ilgi gösteriyor ve sevilme ihtiyacımı gideriyordu" gibi çaresiz bir düşünceye kapılıp verdikleri karardır.
ancak bir kez aldatılmanın verdiği güvensizlik artık ömür boyu beynini kemirir durur.

her gidişin bir sonu mutlaka olur. her aşkın da sonu.
eğer bir kadın dönüyorsa intikamı beter olacaktır.

kork bizden kara murat

hanginiz kara murat
kara murat benim

eski sevgiliye dönmek bile çetrefilliyken, aldatan sevgiliye dönmek, normal değil.

intikam almak için dönmüştür muhtemelen.

iki seçenekli bir durumdur.
birincisi acıdır. o kadar seviyordur ki göz yummayı ve hayatı boyunca bunu taşımayı kabul eder. artık çivisi çıkan ilişkinin hayır getirmeyeceğini bilir ama yine de tecrübe etmek ister.

bu noktada aldatıldını bildiğini bildirmeyen kadınlar biraz daha az yanar. eğer biliniyorsa iş gurursuzluk ile bağdaşır ve daha çok yanar.
körolası aşkın bunları yaptırdığı gördük.

ikincisi erkek pişman olur kadın ikna olmuş gibi yapar. kadın döner, gitmek üzere.
azabından korkulur. kastidir.

zordur her iki şekilde de. aşıkken hele.

bir zorunluluktur. sevmekten öde bağımlılık haline gelmiştir artık. her bağımlının yaptığı gibi bir gün mutlaka dönersin.

sevgi bağlılık işidir. ama bağımlılık değil.

aldatan sevgiliye geri dönmek aklın ve mantığın işi değildir. duygularımla hareket ediyorum, onsuz olamıyorum, nefes alamıyorum diyenler için sorumuz bu güvensiz ilişkide artık onunla olabilecek misin olmalıdır. duygusal yanı baskın olan aşık insan evet dese de bu 2.şans maçın uzatmalarını oynamak gibi olacaktır.
duygusal anlamda sevdiğin kişinin ihanetine uğramak fazlasıyla zordur 'neden', 'bana bunu nasıl yapar' gibi durumu daha da zorlaştıran sorulardan uzak durarak 'ben değerliyim, değerimi kendim belirlerim, kimsenin bana kendimi değersiz hissettirmeye hakkı yok' şeklinde olumlamalar yaparak psikolojisini sağlam tutmaya çalışmalı ve düşürüldüğü durumdan hızla uzaklaşmalı ve derhal ipleri koparmalıdır.
insanın kendine olan öz saygısının devamı çok önemlidir, çok da sevse, sevgisinden ölse de her bitiş daha güzel bir başlangıç içindir diyerek aldatan kişiyi öldü kabul etmeli ve yoluna bakmalıdır.

deneme