@birannelikruyasi

Yazar

Durum: 70 - 0 - 0 - 0 - 25.11.2019 01:20

Puan: 329 -

5 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar Yazar.

Akademisyen, Anne. ebebek blogger akademi mezunu. http://birannelikruyasi.com/
  • /
  • 4

öğretmenler günü

çok sevdiğim öğretmenler de olmasına rağmen hep aklımda en kötüsü kaldığından mütevellit sevinçle kutlayamadığım gündür. nedeni için bakınız:https://twitter.com/eniseosmanoglu/status/1198560232072531968?s=19

bob ross

küçükken trt2 de izlediğim ve her seferinde aaa bak aslında kolaymış diye gaza geldiğim ama cin aliden öteye gidemediğim sevimli bonus ressamdır. "hadi şuraya sevimli bir ağaç çizelim"

evlilik hediyesi

beklenti çeyrektir ama çoğunlukla borcam şeklinde gerçekleşir.

baloncu

çocukların geçtiği her yerde pusuya yatıp aileleri zor durumda bırakmak için çabalayan kişidir.

evden eve nakliyat

ev değiştirmeye karar verdiğiniz anda ev bulmaktan sonra ikinci sırada nakliyeci aramak vardır. verdiğiniz paraya göre hizmet sırası şu şekilde ilerler. tüm eşyayı kendileri paketleyebilir, kıyafetler, mutfak eşyaları ve aksesuarları siz paketlersiniz onlar taşıyabilir, tüm mobilyayı söküp kalın pat pat ve battaniyelere sararak koruyarak taşıyabilir, asla sarmadan taşır ve büyük kısmını kırıp çizebilir, tüm mobilyaya zarar verip üstüne sökütüğü mobilyayı düzgün monte etmez.
parana göre tarafını seçebilirsin.

estetik yaptıran arkadaşa söylenenler

kız kardeşim kırılan burnunu yaptırdığında patavatsız teyzem şimdi güzel mi oldun sanıyorsun demişti :)

şarkıcı

başkalarının sözünü yazdığı başkalarının bestelediği şarkıları söyleyen kimse. bu sebeple her şarkıcıya sanatçı demek doğru değildir.

cilt bakımı

kadınların bitmeyen çilesi. önce jelle yıka sonra tonikle gece ayrı gündüz ayrı krem kullan haftada bir peeling yap ayda birkaç ayda bir özel bakım için güzellik merkezlerine tonla para yatır. sonuç gitmiyor bu siyah noktalar:/

ben babamın evine gidiyorum

artık aynı evde yaşamanın aynı hayatı paylaşmanın mümkün olmadığı, hem kırılmaktan hem de kırmaktan korkup söylenen kaçış ve kurtuluş cümlesidir.
fakat babanızın evinde sizi kollarını açmış bekleyen bir aileniz yoksa ve onlarsız da ayakta duracak bir geliriniz yoksa genelde yutmak zorunda kalacağınız sözdür.

boyacı

duvar boyama işini gerçekleştiren kişidir. iyiyse ne âlâ fakat kötüsüne denk geldiyseniz iki üç gün evin zemininden ve pencerelerden boya kazımak zorunda kalırsınız.

kasiyer

yapilan alışverişin barkodunu okutarak ücreti tahsil eden genellikle bıkkın, alışveriş yapıp onu meşgul ettiğiniz için kızgın kişilerdir.
fakat niyeyse küçüklüğümden beri çok yoğun bir işletmede kasiyerlik yapmak gibi bir hevesim var:)

akordion

zikzak şeklinde olan ve katlanarak açılan sineklik türüdür. daha az yer tasarrufu sağlar ve kışın kapatma imkanı verir.

mucize

bir mahsun kırmızıgül filmi.

doktor

mânâ

arapça'da kastedilen şey, anlam demektir.

köfteci yusuf

yol üstü köftecisidir. başka hiçbir yerde görmediğim kadar hızlı servis yapılır. bence ürünler yeterince lezzetli değildir ama hızlıdır, diğerlerine kıyasla daha ucuzdur diye ses çıkarmıyorum.
salata ikramdır. ekmek kadayıfına ise bayılırım gerçekten kesinlikle deneyin.

şarj

halk arasında 'şarz' denilen ve asla öğrenilmemekte ısrar edilendir.

duman

yolda yürürken ne zaman bir soba borusundan kokusunu alsam köyümü hatırlayıp içime çektiğimdir.

incir reçeli

reçelin içindeki meyveden hoşlanmadığım halde incirini yemeyi sevdiğim tek receldir.

izmir

kızlarının güzel olduğu iddia edilen şehirdir.
  • /
  • 4

melek mosso

dinlerken garip bir huzur veren solist. sebebi kucağındaki kedisi veya seçtiği şarkıların güzelliği olabilir. son zamanlarda konserine gitmeyi en çok istediğim nadir kişilerden biri aynı zamanda kendisi.

edit: yan flüt hayalimdeki enstrümandı hep. buradan da vurdu beni kesin.

dinlemek için buyrun;

Toplam betim sayısı: 70

perde asmak

çıkartıp yıkamak kadar zevk vermeyen aktivite. boyun tutulması, baş dönmesi, ev işinden soğuma gibi yan etkileri vardır.

herbokolog

hiçbir şey bilmedikleri halde her konuda fikir ve iddia sahibi olan ve her alanda uzmanmış gibi konuşan ama aslına beyni boş insan vasfidir.
ben bilmem demekten utanır, kendilerinden daha bilgili insanları aşağılar ve her konuda ahkam keserler. bir psikolog değil, bir astrolog değil, bir bürokrat değil, bir din adamı değil, bir sporcu değil adı üstünde o bir 'herbokolog' dur.
(aynı zamanda twitter da gördüğüm ve o gün bugündür çok güldüğüm kullanıcı adıdır.)

kız babası olmak

henüz konuşamayan kızına, eşinin de bir başka babanın kızı olduğunu unutarak "seni asla evlendirmeyeceğim" demektir.

maaş günü

dört gözle beklenen fakat 3-4 saat içinde bir kaç ödemeyle sevincimizin kursağımızda kaldığı gün.

emlakçı

her taşınılan şehirde ilk muhatap olunan ve asla güvenmediğim meslek grubudur.
sıfır ev aradığınızı söylerseniz sizi 10 yıllık bir eve götürüp "içi sıfırdan yapıldı" demekten asla çekinmez ve kiralayacakları her evin tamamen mükemmel olduğuna inandırmak için kırk takla atarlar. hakkıyla yapanlar da vardır mutlaka.

çeyiz serme

düğünden önce gelinin tüm çeyizinin evin her yanına serildiği ve bununla çeyizin tüm ayrıntılarının herkese gösterilmesinin amaçlandığı bir eylemdir.
evin tüm kapılarına havlu asılır,
tüm çeyiz yatak, koltuk gibi düz zeminlerin üzerine serpiştirilir, yemek takımıyla hayali bir sofra kurulur v.s. hem gelini hem damadı bunaltan, üstelik bir de hiç yoktan yere dedikodulara kapı açan bir fiildir.
ama gelenek ve göreneklerimizde önemli bir yere sahiptir.