@pelinslifestyle

Yazar

Durum: 53 - 0 - 0 - 0 - 23.07.2019 02:15

Puan: 164 -

5 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar Yazar.

İstanbul Üniversitesi Tasarım ve Basım-Yayımcılık mezunu. e-bebek Blogger Akademi annelerinden www.pelinslifestyle.com bloğunun kurucusu. Biri prematüre iki çocuklu bir anne; evlat, eş olma çabasında Mutlu Bir Pelin :) Paylaşımlarımı kaçırmamanız için beni diğer platformlardan da takip etmenizi isteyebilirim. Hatta istedim sanırım:) Hemcinslerime sevgilerimle...
  • /
  • 3

evde geri dönüşüm ile ilgili yapılabilecek seyler

kağıt havlu yerine bez kullanmak.
tek kullanımlık kağıt filtreler yerine bez kahve filtresi kullanmak.
hazır yiyecek kullanmak yerine konserve evde hazırlamak.
plastik mandal yerine tahta mandal kulanmak.
(bkz:plastiksiztemmuz)

ağaç dikme bayramı

abdullah enes isimli bir (bkz:twitter) kullanıcısı, "biz neden ağaç dikme bayramı ilan etmiyoruz" diyerek bir paylaşımda bulundu. çok sayıda beğeni alan bu paylaşıma cumhurbaşkanı erdoğan twitter'dan yayınladığı mesajında, "milli bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız" diye belirtti.
tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, "en kısa sürede uygun bir günün "ağaç dikme bayramı" olarak ilan edilmesi için çalışmalara başlıyoruz." dedi.

bir varmış, bir yokmuş

bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur zaman içinde develer tellal iken pireler berber iken ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken annem düşmüş beşikten babam geçmiş eşikten az gitmiş uz gitmiş dere tepe düz gitmiş, zamanın birinde. . . diye başlar babaannemiz masalara.

flamingo köy

daha yakınına vardığımızdaki araç kuyduğu ve arabayı park etme sorunu üstüne bi de girişindeki kalabalığı görünce içeri girmeye vazgeçtiğimiz çatalca'da bir mekan.

çat kapı gelen misafir

hoş gelmiş, sefa gelmiş, bereketi ile gelmiştir.

bakkala gider gibi evden çıkmak

evden ilk çıktığınızdaki boşluk ve bir şeyler unuttum hissi , siz eve dönene kadar beyninizi yemenize sebebiyet verir.

deniz kokusu

deniz kokusunun huzurla bir ilgisi olmalı. kokular alır götürür bizi hatıralara, hem de ücretsiz.

çanta

kendizi biraz bildiğiniz andan itibaren evin, ailenin, sülalenin en küçüğünü sizin elinize tutuşturup elini sakın bırakma sıkı sıkı tut elini diye tembihledikleri sizin de bundan memnun olmadığınız durumun nesne hali.

30 ağustos zafer bayramı

1922 yılında 26 ağustos'ta başlayıp, 30 ağustos'ta dumlupınar'da mustafa kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan başkomutanlık meydan muharebesi'ni anmak için kutlanan bayramdır.
26 ağustos - 30 ağustos zafer haftası olarak geçmektedir. işgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

gazi mustafa kemal başta olmak üzere, canları ve kanlarıyla vatan topraklarını bizlere emanet bırakan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez minnetle yâd ediyor, kahraman silahlı kuvvetlerimizin tüm mensuplarının ve yüce türk milletinin zafer bayramı'nı tebrik ediyorum.

giyilebilir teknoloji

bundan bir kaç yıl önce hayatımıza girmiş olan, akıllı saatler, akıllı bileklikler, akıllı gözlükler, başa takılan ekranlar, akıllı takılar, akıllı giysiler ve daha yeni gelenlerin kullanımı her geçen gün artmakta. bu ürünlere akıllı demek için sensörler ile akıllı telefonunuza bağlanarak bilgileri size aktarması gerekir. bu bilgiler fitness, kilo veya günlük işlerin yer aldığı bilgiler olabilir. kalp ritimlerinizi, vücut yağ oranınızı, terleme, sağlık, sıcaklık ve kas aktivitenizi sensörleriyle vücudunuza dokunarak veya gps sitemleriyle hareketlerinizden mesafeyi kat etme hızınızdan ölçüp size raporluyor. 2030 yılında üzerimizde, evimizde başka hangi eşyalarımız olacak dersiniz?

the lion king

ilk olarak 1994 yılında yayınlanan efsanevi animasyon filmin son serisi bugün (19 temmuz'da) vizyona girdi.

seyircilere yeniden vahşi afrika‘nın derinliklerine götürecek olan disney, oldukça iddialı ve bir o kadar bir başarılı görünen bir yapım ile karşımıza çıktı. hatırlayacağınız üzere aslan kral, 4 dalda akademi ödüllerine aday olmuş, en iyi müzik ve en iyi şarkı dalında oscar‘a layık görülmüştü.

film, yavru bir aslan olan simba’nın maceralarını konu ediyor. ormanın kralı olan babası mufasa'ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren simba, sinsi amcası scar'ın planlarından habersizdir. kral olmak için fırsat kollayan scar, mufasa'yı öldürdükten sonra simba için tehlike baş gösterir. amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan simba sürgüne gider. zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir...

frozen 2

karlar ülkesi 3-4 yaş kuşağının çok sevdiği, annelerin de heyecanla beklediği film 22 kasım’da gösterime girecek!

frozen’in oyuncakları, kitapları, lisansları derken disney kendini devasa bir markaya daha kavuşmuş olarak buldu.
ilk filmde elsa ve anna kardeşlerle, kristoff’la, kardan adam olaf ile ve geyik sven ile tanışmıştık. karakterler bu filmde de tam kadro geri dönüyor. fragman genel olarak alıştığımız disney animasyonlarının fragmanlarından da, frozen filminin genel havasından da daha karanlık bir yapıya sahip. yeni karakterleri çok kısa bir süre görebildiğimiz fragmanda elsa, güçlerini kullanarak denizin üzerinde koşmaya çalışıyor ancak başarısız oluyor. daha önce gördüğümüz arendelle’e (elsa’nın krallığı) pek de benzemeyen bu yeni toprakların neresi olduğu ve elsa ile anna kardeşlerin neyle karşı karşıya olduğu ise belli değil. yine de karakterlerin hala kendi krallıklarında olmaları mümkün.

toy story 4

21 haziran 2019 tarihinde serinin 4. filmi de vizyona girdi. kaşıktan yapılma bir oyuncak olan forky’nin atıldığı macerayı konu ediyor. bir geri dönüşüm projesi ile yaratılan forky, oyuncak olduğunu asla kabul etmez. tek kullanımlık bir kaşıktan yapılma bir oyuncak olsa da o oyuncak olmadığı konusunda ısrarcıdır. kendisini bonnie’nin odasına ait hissetmeyen forky, dünyadaki amacının ne olduğunu düşünmeye başlar. kendisini diğer oyuncaklarla bir görmediği için ait olduğunu bonnie’nin yanında olmak zorunda hissetmeyen forky, dünyadaki amacını kaşık olarak yerine getirmeye karar verir. ancak onun oyuncak olarak üstesinden gelmesi gereken bambaşka bir görevi vardır. "forky" eski ve yeni arkadaşlarla birlikte yapılan bir yolculuğa, dünyanın bir oyuncak için ne kadar büyük olabileceği ortaya çıkıyor.

bpa free

bir çok ambalaj üzerinde sıkça gördüğümüz işaretlerden biri durumunda. bpa, bisfenol a olarak adlandırılır. ambalaj materyaline dayanıklılık katan, içindeki sıvının ambalaj materyalinin gözeneklerinden uzaklaşmasını engelleyen bir yapısı vardır ve alternatiflerine göre daha uygun fiyatlı olduğu için sıkça tercih edilir. hormonlar üzerinde etkili olduğu ve bu açıdan insan sağlığına zarar verebileceği düşünülmektedir. kız çocuklarınında meme kanser riskini artırabileceğini gösteren araştırmalar bulunmaktadır. annelerin bebek ve çocuk ürünleri alırken dikkat ettiği bir diğer husustur.

sls - sles

daha fazla köpük sağlaması için genellikle sabunlarda, şampuanlarda, diş macunlarında ve deterjanlarda kullanılmaktadır. özellikle cilt üzerinde tahribata yol açtığı bilinmektedir.
anneler tarafından bebek ve çocuk ürünlerinde bu maddelerin geçirmemesine dikkat edilir.

trt 2

çocukluğumuzda ki trt 2 anımsamalarımızın ötesinde vizyonu gelişmiş olarak tekrar yayına geçen trt kanallarından biri. kültür sanat alanında tv izlemeyenlerin bile bir göz atmasını önerebileceğim kanalda;
edebiyat, tarih, resim, tiyatro, müzik, felsefe alanında yeni sanatçıları tanımak çok heyecan verici. sanatlarına şahit olmak bile çok etkileyici bence.

80'ler

efsane dizi geri dönüyor. 6 sezon boyunca trt 1 de izlediğimiz dizinin yeni bölümleri yazılmaya başlanmış. 7. sezon olarak ekranlara geri dönmeye hazırlanan dizinin dilimize (bkz:pelesenk) olan " haritadan yer seç selahattin" espirilerini yakalayabilecekler mi merakla bekliyorum!

evde yoğurt yapmak

kullanma sıklığınıza göre kendi ayarladığınız ideal kavanoz ölçünüzü tutturduktan sonra evde yapmış olduğunuz yoğurtları daha uzun sürede tüketebilirsiniz. kavanozda yoğurt yapmak için sütü kavanozlara bölüp içine yeterli miktarda maya koyduktan sonra en az 5 saat çalışmayan fırının içinde bekletip daha sonra buzdolabına almadan üzerlerine kağıt havlu yada tülbent bırakıp 12 saat daha beklettikten sonra 10 gün civarı bozulmadan ve sulanmadan tüketebilirsiniz.

kadınların sevmediği kadınlar

gittiği düğün vs gibi ortamlarda her zaman sadece kendi varmış, dünyaları o yaratmış havalarında, herşeyi bildiğini zanneden oldumcuk kadınlardır.

hoşgeldiniz yeni yazarlar

hoşbuldum, çok teşekkür ederim!
  • /
  • 3
Henüz bir favori betim yok.

Toplam betim sayısı: 53

maaş günü

bütün fatura ve ödemelerin otomatik olarak gerçekleştiği ve hesapta paranın yine kalmadığı gün.

cep telefonu

biz buralara a1018 lerle geldik

ağaç dikme bayramı

abdullah enes isimli bir (bkz:twitter) kullanıcısı, "biz neden ağaç dikme bayramı ilan etmiyoruz" diyerek bir paylaşımda bulundu. çok sayıda beğeni alan bu paylaşıma cumhurbaşkanı erdoğan twitter'dan yayınladığı mesajında, "milli bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız" diye belirtti.
tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, "en kısa sürede uygun bir günün "ağaç dikme bayramı" olarak ilan edilmesi için çalışmalara başlıyoruz." dedi.

çat kapı gelen misafir

hoş gelmiş, sefa gelmiş, bereketi ile gelmiştir.

bakkala gider gibi evden çıkmak

evden ilk çıktığınızdaki boşluk ve bir şeyler unuttum hissi , siz eve dönene kadar beyninizi yemenize sebebiyet verir.