frp

fantasy role playing kısaltmasıdır. fantastik rol yapma oyunu olarak bilinir. ilk olarak dungeons & dragons ile hayat bulmuştur.

masa veya benzeri bir ortamda; kağıt, kalem, kural kitapları, çok yüzlü zarlar, temsili minyatürler, karakter sayfaları vb. ekipmanlar ile oynanır. bir dungeon master (dungeons & dragons'taki ismi) ve diğer oyunculardan oluşan bir ekip ile oynanır. dungeon master oyun yöneticisidir ve hikaye anlatıcısı rolünü üstlenir. diğer oyuncuların karakterleri dışındaki karakterleri yönetmek de onun işidir. oyuncuların her biri bir karakteri yönetir. bu karakterlerin ırkları, sınıfları, görevleri, yetenekleri, geçmişi, kişilik özellikleri belirlenir ve oyuncular tarafından oynanır.

frp, maceradan maceraya koşabileceğiniz ve neredeyse her şeyin hayalgücünüzle sınırlı olduğu bir dünyada bir karakteri canlandırarak oynayabileceğiniz harika bir oyundur. arkadaşlarınızla beraber fantastik bir dünyada yaşamak, ya da roman yazmak kadar keyiflidir. eskisi kadar yaygın olmasa bile hala oynayan insanlara rastlanabiliyor.
1 Betim Daha