ekrem imamoğlu

7 betim Daha
her türlü alavere dalavereye karşı ikinci kez seçilmiş istanbul belediye başkanı.

seçildikten sonra ankara'dan topal ördek benzetmesi yapılmış ödenek sağlanmadığında neler yapacak göreceğiz denmiştir. pek alışık olmadığımız bir hızda söylenen yapılmıştır. göreve geldi de ne yapıldı densin istenmiştir. denilmiştir.
önceki dönemlerde yürüyen merdivenler çalışıyordu fakat çalışmayan yüzlerce insan senden benden fazla maaş alıyordu. yollarla beraber yapılan yolsuzluklar mübah görülmeye devam edildiği sürece yani birincil fayda toplumsal faydadan önemli olduğu sürece bir adım öteye gidemeyeceğiz.
şu an bursa belediyesinin istanbul belediyesinden daha fazla ödenek alıp daha fazla imkanı olması sorgulanmıyor ama günlük hayattaki somut işleyişteki problemlerin hesabı soruluyor çok acayip.

çılgın proje meselesinde de söylemek isterim ki referandum halkın oylaması demektir. halkın eksik ve yanlış bilgilendirildiği bir toplumda referandum sonucu istediğiniz gibi çıkmazsa (aslında soru olması gerektiği gibi çıkmazsa olmalıdır) ne yaparsınız sorusuna yine mücadelemizi veririz demek insanlara anlatmak için uğraşırız demektir.
saydam bir ülke olsak, medyada özgürce her şey konuşulabiliyor olsa, doğru bilgi herkese ulaştırılabiliyor olsa bu kadar insan iktidar partisinin rant sağlaması için ülkesine zarar vermeyi göze almaz. referandum sonucunda mücadeleye gerek kalmaz.
sonuçta medya gerçeği ters yüz edebilecek düzeyde algı oluşturan bir güçtür ve malesef neredeyse tek elden yönetilmektedir.