cennet annelerin ayağı altındadır

hiç düşündünüz mü neden cennet annelerin ayakları altındadır.
cennet gidilecek bir veya ulaşılacak bir yer bir mekan değildir. tamamen bir bilinç boyutunun yaşanmasıdır. yaşama geçmesidir.

bir çocuk rahime düştüğü andan itibaren anne kendinden bir parça oluşturmaya başlar. çocuk büyüyüp doğum aşamasında o kadar acı çeker ki kendi canından vazgeçer. oluşturduğu varlık için kendi canından vazgeçebilir. bunu genelde bilmem kaç kemik kırılması kadar acı çeker vs gibi basit bir şekilde anlatırlar.

bu acı o kadar güçlüdür ki kendi canını hiçe sayıp o canı var eder. bunu sadece rahimiyetiyle anne bedeni ortaya çıkarabilir. doğum bu şekliyle çok sevinilecek bir olay olakla beraber çok büyük bir acı olaydır da.

bir çeşit kopma-kopuş olaydır. yani canından can gider. bu laflar basit gözükebilir ama değildir. lohusalık döneminde anne sebepsiz ağlar sebebi ise bu kopuş olmasıdır. çocuk ta sebepsiz ağlar sebebi yine bu ayrılıktır.

ve bu ayrlığa yani kopuşa ancak anne- rahimiyet bilinci ulaşabilir. bu bilinç ise heresin ulaşmak için amaç edindiği cennet bilincinin üstündedir. onun için cennet annelerin ayakları altındadır.

anneniz sizin için bir şey istiyorsa bilin ki kalpten ister, özünden ister.

annenizi sevin. cennet kapısıdır.
3 Betim Daha