23 Ağustos 2014, Cumartesi
bugünün başlıkları (0)

  cinsellikten korkmak

 1. cinsellikte doğal olan haz duygusunun, geçmişte yaşanan kötü olay veya olaylar ile kolaylıkla iğrençliğe kaymasını takiben yıllarca hissedilebilen, karşınızdakine çok çok güvenseniz ya da onu çok sevseniz de ona açılmadığınız takdirde kurtulabilindiğine inanmadığım, yaşam kalitenize sıçabilecek duygu.
  ve tabiki çocukluktan beri beyninize işlenmiş bekaret kavramının çıkmamakta direnmesi de cinsellikten korkmaya neden olur.

 2. (bkz: ilişkiye girmeyi bilmeyen koca)

 3. özellikle kız kısmında yaşanılan korkudur efendim.ayıp kavramı adımız soyadımız gibi taa ilk baştan öğretildiği için bize vajinusmus diye bir hastalığımız var örneğin bizim.elin adamı pipisini sallaya sallaya gezerken biz elele tutuşmak aman ayıp baban görmesin kız! die büyüdüğümüz için ülke sınırları içerisinde korkulur tabi cinsellikten.çünkü sen namuslu kadınsındır.sadece bir tane adam olur hayatında yatarsında onun altına adam gitsin gelsin!o çok mutlu yaa sende olmalısın mutlu,adam kokuyomuş adam canını yakıyomuş filan gibi fani dertlerin sakın olmasın bu memlekette!o seni mal gibi atabilir hatta kıyaslayabilir hatta aynı anda hem seni hem kardeşini götürmeyi planlayabilir ama sen sakın ha ömrüne ayrı zamanlarda iki erkeği sığdırmayı düşünme!!ayıp çok ayıp adam ol ve korkmaya devam et, yüzüne yastık kapatarak bekle gitsin gelsin herifcioğlu üstünde!

 4. bu konuya "ortalama erkek yaklaşımı"nı en güzel özetleyen cümleyi, alev alatlı romanlarından birinde bir erkek kahraman söylemiştir: "gorkhmaa gorkhmaaa".

 5. bir kısırdöngüdür.toplumun baskılarla yetiştirdiği kadın evlendiğinde karşısındaki erkeğin de cehaleti sebebiyle(eğitimi kastetmiyorum) kötü bir cinsel yaşam yaşar. kendi cinsel deneyimleri kötü olan anne kızı olduğunda kızının da kötü cinsel deneyimler yaşamasından korkarak ve yine toplumsal değerleri de işin içine katarak kızını cinsellikten uzak tutmaya çalışır.zira gördüğü yatakta orgazm olması gereken tarafın erkek olduğu, erkek nasıl bir deneyim gerçekleştirmek isterse onun gerçekleşmesi gerektiği, işler yolunda gitmezse şiddet görebileceğidir.zaten cinsellikte erkeğin aktif olması gerektiği , eğer kadın da aktif olmaya çalışıyorsa o kadının "kötü kadın" olduğu da kulağındadır.neticede iş toplumsal bir bilinçlenme süreci gerektirmektedir.
  (bkz: o biraz zor)

 6. (bkz: korkma sen de zevk alacaksın güzelim)

 7. (bkz: vajinismus)

 8. psikolojik bir bozukluktur. genelde kadınların ilişkiye girmekten korkması şeklinde yanlış anlaşılan bir olgudur. kadınlar kadar olmasa da erkeklerde de mevcut olan bu fobinin nedenleri kişinin çocukluğuna kadar dayanır. aile, çevre, arkadaşlar, okul vb. ortamlardaki olumsuz olaylar sonucu gelişir.

...tümünü göster...
ddd